Saltar als continguts principals.

Comissions i Seccions

Comissions Col·legials

Comissió de Deontologia Professional

Presidents Sr. Javier Gutiérrez Martín i Sr. Ramon Setó Andreu

  • Sra. María Concepción Esperanza Manrique Carrasco
  • Sra. Elisabet Sanz Borrut
  • Sr. José-Luis Calderón Aisa
  • Sra. Elisabeth Benítez Gispert
  • Sr. Eleazar Gonzalez Giner
  • Sr. José Antonio Gracia Herman
  • Sr. Víctor-Manuel Roca Lasuén
  • Sr. Fermín Martín Kirner
  • Sra. Silvia Gascón Plou
  • Sr. David Lanaspa Mainz
  • Sr. Isaac González Bordas
  • Sr. Pablo Francisco Navarro Fernández
  • Sr. Tomás Jesús Palau Font
  • Sra. Susanna Duran Casanova
  • Sra. Mayte Puell García
  • Sr. Sergio Uzquiano Cruz
  • Sr. Pere Saura Pérez
  • Sr. Marcos Javier Espejo Rosa
  • Sra. Marta Nuria Escobar Loba
  • Sr. Ángel Elías Pérez Núñez
  • Sra. Paula Álvarez Abrio

Comissió d'Honoraris

President Sr. Julio Francisco de Parellada Durán

  • Sr. Miguel-Angel Fernández Jiménez
  • Sr. Jesús María Maiso Tomás
  • Sr. Josep Maria Estil-les Farré
  • Sr. Antonio Arenas Castillo
  • Sra. Esther López Noriega
  • Sr. Francesc Fuster Amades
  • Sr. Jordi Prat Altarriba
  • Sra. Marta Virgili Rabinad
  • Sra. Núria Furquet Suárez
  • Sr. Francesc D'Assís García Colet
  • Sra. Cristina Penalba Sánchez
  • Sra. Iris Calabuig Córcoles
  • Sr. Sergio Uzquiano Cruz

Comissió de Formació Continuada

Presidentes Sra. Maite Jiménez González i Sr. Manel Albiac Cruxent

  • Sra. Irma Roldán Mazana
  • Sra. Manuela Perea Arroyo
  • Sra. Núria Viso Campanyà
  • Sr. Álvaro Rincón Millán

Comissió de TOAD

Presidents Sr. Lorenzo Santos Núñez i Sra. Maite Jiménez González

  • Sr. Juan-Carlos Largo de Celis
  • Sr. Antoni Boquet Llorens
  • Sr. Santiago Peña Gasio
  • Sra. Lourdes Guivernau Aguadé
  • Sr. Jordi Prat Altarriba
  • Sra. Regina Jové Martínez
  • Sr. Leandro Riquelme Ferré
  • Sr. Pedro Francisco Lando Candjimbu
  • Sra. Araceli Molina Camacho
  • Sr. Tomás Jesús Palau Font
  • Sra. Susanna Duran Casanova
  • Sra. Susana Morales Encuentra
  • Sr. Lluís Escoda Beltran
  • Sr. Oriol Vàzquez i Tarrida
  • Sra. Núria Viso Campanyà
  • Sr. Jordi Bladé Ventura

Comissió de Relacions amb l'Administració i la Justícia

Presidentes Sra. Ester Girol Palet i Sra. Estela Martín Urbano

  • Sr. Gabriel Berganza Tomé
  • Sr. Eduardo Muñoz Andrade

Comissió de Llengua Catalana

President Sr. Ramon Maria Sans Ballart

  • Sr. Josep Singla Sangra
  • Sra. Núria Sabat i Achón
  • Sra. Teresa Rosell i Gairoles
  • Sr. Joaquim Fibla Valls
  • Sr. Lluís Escoda Beltran

Comissió de Mediació

Presidents Sra. Estela Martín Urbano i Sr. Lorenzo Santos Núñez

  • Sr. Josep Singla Sangra
  • Sra. Yolanda Prim Vidal
  • Sra. María José Bertomeu Bertomeu
  • Sr. Jesús Fuster Amades
  • Sra. Maria Del Mar Tenza Albeldo
  • Sra. Elisabeth Vallès Rovira
  • Sr. Rafel Jané Ballester

Comissió de Conciliació, Polítiques per la Igualtat i d'Atenció al Col·legiat

Presidentes Sra. Josefa Méndez Higuero i Sra. Jennifer Macía Morilla

  • Sra. Roser Gavaldà Batalla
  • Sr. Francesc D'Assís García Colet
  • Sr. Daniel Llevat Gateu
  • Sra. Sílvia Gracia Ramos
  • Sra. Ana Pacheco Rodríguez
  • Sra. Gemma Oliver Mas
  • Sra. Núria Viso Campanyà
  • Sra. Montserrat Aumatell i Arnau
  • Sr. Antonio Segura Rodríguez

Comissió de Normativa

Presidents Sr. Ramon Maria Sans Ballart i Sr. Manel Albiac Cruxent
Secretària Sra. Susanna Duran Casanova​

  • Sr. Augusto Vallve Navarro
  • Sr. Eusebi Campdepadrós Pucurull
  • Sr. Santiago Peña Gasio
  • Sra. María José Bertomeu Bertomeu

Seccions Col·legials

Secció de Dret Penal

President Sr. Alberto Venegas Lupiáñez

  • Sr. Francisco Javier Zapater Esteban
  • Sra. Maria-Montserrat Boronat Piqué
  • Sra. Esther López Noriega
  • Sr. Ramon Setó Andreu
  • Sr. Ramon Maria Sans Ballart
  • Sr. Gabriel Berganza Tomé
  • Sra. Verónica Belén Recio
  • Sr. David Lanaspa Mainz
  • Sr. Isaac González Bordas
  • Sra. Manuela Perea Arroyo
  • Sra. Laura Velasco Marseñach
  • Sr. Antonio Montero Guardeño
  • Sra. Susanna Duran Casanova
  • Sr. Tomàs Serra Albiol
  • Sr. Lluís Escoda Beltran
  • Sra. Marta María Pastor Llácer
  • Sra. Estela Martín Urbano
  • Sr. Luis Miguel López Fabra
  • Sra. Alba Santiago Mancebo
  • Sr. Manuel Noya Sastriques
  • Sr. Rafael Amancio Muñoz Oteros
  • Sra. Montserrat Aumatell i Arnau
  • Sra. María Reyes Espejo Arroyo
  • Sra. Josefa Méndez Higuero
  • Sra. Pilar Hernández Martínez
  • Sra. Marina Cañadó Calderón
  • Sra. María López Lara
  • Sr. Ángel Marcos Rabassó Obono
  • Sra. Laura Serramià Balaguer
  • Sra. Paula Álvarez Abrio
  • Sr. Aníbal Cebriá Pérez
  • Sra. Flavia Andrea Filipetto Serra
  • Sra. Miriam Camps Galindo

Secció de Dret del Treball i la Seguretat Social

President Sr. Manuel Muñoz Coll

  • Sr. Manuel Noya Maldonado
  • Sr. Josep-Maria Comas Ferrerons
  • Sr. Jordi-Joan Serra Bertomeu
  • Sra. Blanca Corral Ruiz
  • Sr. Ricardo Pérez Arrivi
  • Sra. Montserrat Salort Cañellas
  • Sr. Xavier Artal Martí
  • Sr. Xavier Castanera Saigi
  • Sra. Roser García García
  • Sra. África Cruz Jiménez
  • Sr. Joan Mercadé Macaya
  • Sra. Priscila Domènech Franqués
  • Sra. María Teresa Castellá Molina
  • Sr. Jaume Porqueras González
  • Sr. Antonio Beas Martínez
  • Sr. Víctor Manuel Canalda García
  • Sr. Luis Miguel López Fabra
  • Sra. Maria Del Mar Tenza Albeldo
  • Sra. Alba Santiago Mancebo
  • Sr. Danel Arzamendi Balerdi
  • Sr. Raúl del Palacio San Miguel
  • Sra. Montserrat Aumatell i Arnau
  • Sra. Josefa Méndez Higuero
  • Sra. Pilar Hernández Martínez
  • Sra. Sílvia Estivill Martín
  • Sr. Ignacio de la Calzada González
  • Sra. Marina Cañadó Calderón
  • Sr. Ángel Marcos Rabassó Obono
  • Sr. Sergio Pallarés Torres
  • Sra. Anna Masip Meroño​
  • Sra. Flavia Andrea Filipetto Serra

Secció de Drets Humans

President Sr. David Rocamora Borrellas

  • Sr. Hèctor Cabré Plana
  • Sra. Anna Vallvè Fontana
  • Sr. Raúl del Palacio San Miguel
  • Sra. Montserrat Aumatell i Arnau
  • Sr. Aníbal Cebriá Pérez

Secció de Dret de Família

Presidenta Sra. Anna-Maria Casas Cerdà

  • Sr. Francisco Javier Zapater Esteban
  • Sra. Maria-Montserrat Boronat Piqué
  • Sr. Josep Singla Sangra
  • Sra. María-Concepción Ballester Colomer
  • Sra. Núria Sabat i Achón
  • Sr. José Félix Gállego Uguet
  • Sra. Susana Viader Matamala
  • Sra. Esther López Noriega
  • Sra. Judit Gay Sorrius
  • Sra. Meritxell Escudé Bru
  • Sr. Ramon Maria Sans Ballart
  • Sr. Jordi Prat Altarriba
  • Sra. Maria-Esmeralda Sevil Gomis
  • Sra. Regina Jové Martínez
  • Sra. Marta Virgili Rabinad
  • Sra. Yolanda Martínez Zambrano
  • Sra. Verónica Belén Recio
  • Sra. Maite Jiménez González
  • Sra. Susana Rodríguez Montoro
  • Sra. Araceli Molina Camacho
  • Sra. Montserrat Lladó Armengol
  • Sr. Isaac González Bordas
  • Sra. Manuela Perea Arroyo
  • Sra. Laura Velasco Marseñach
  • Sra. Ana Pacheco Rodríguez
  • Sr. Lluís Escoda Beltran
  • Sr. Jose Alfonso Pareja Canovas
  • Sra. Núria Viso Campanyà
  • Sra. Alba Santiago Mancebo
  • Sra. Margareth Martínez Fernandes
  • Sra. María García Parla
  • Sra. Elisabeth Vallès Rovira
  • Sra. María Reyes Espejo Arroyo
  • Sra. Pilar Hernández Martínez
  • Sra. Marina Cañadó Calderón
  • Sra. Lorena Miranda Cano
  • Sra. Maria Lobo Gomila
  • Sr. Aníbal Cebriá Pérez
  • Sra. Miriam Camps Galindo
  • Sra. Yaquelin Hernández Castillo

Secció de Dret Administratiu

President Sr. Pablo Francisco Navarro Fernández

  • Sr. Manuel Noya Maldonado
  • Sra. María Concepción Esperanza Manrique Carrasco
  • Sra. Aurora Fornos Vilanova
  • Sra. Blanca Corral Ruiz
  • Sra. Maria Tellaeche Herranz
  • Sra. África Cruz Jiménez
  • Sr. Pedro Tomás Lucena Belmonte
  • Sra. Elena Mas Salguero
  • Sra. Gemma Oliver Mas
  • Sra. Alba Santiago Mancebo
  • Sr. César Plaza Torrado
  • Sra. Pilar Hernández Martínez
  • Sra. Mireia Casamitjana Riera
  • Sr. Arnau Clua Rofes
  • Sr. Aníbal Cebriá Pérez​

Secció de Dret Civil

​Presidents Sra. Irma Roldán Mazana i Sr. Antonio Arenas Castillo

  • Sra. María-Concepción Ballester Colomer
  • Sra. Rocío de Mantaras Macián
  • Sra. Susana Viader Matamala
  • Sra. Meritxell Escudé Bru
  • Sr. Ramon Maria Sans Ballart
  • Sra. Regina Jové Martínez
  • Sra. Marta Virgili Rabinad
  • Sra. Yolanda Martínez Zambrano
  • Sra. Maria Tellaeche Herranz
  • Sra. Verónica Belén Recio
  • Sra. Maite Jiménez González
  • Sra. Mireia Aymat Satué
  • Sra. Araceli Molina Camacho
  • Sra. Laura Velasco Marseñach
  • Sra. Maica Cabello Laballós
  • Sra. Susanna Duran Casanova
  • Sra. Ana Pacheco Rodríguez
  • Sra. Mónica Sánchez Blasco
  • Sr. Emilio Carrasco González
  • Sra. Lidia Tereza Panait Bansoi
  • Sra. Marta María Pastor Llácer
  • Sra. Núria Viso Campanyà
  • Sra. Alba Santiago Mancebo
  • Sra. María García Parla
  • Sra. Pilar Hernández Martínez
  • Sr. Rafel Jané Ballester
  • Sra. Anahí Montserrat Rodríguez Crivillé
  • Sra. Diana Caridad Morejón Corrales
  • Sr. Ángel Marcos Rabassó Obono
  • Sra. Maria Lobo Gomila
  • Sra. Mireia Casamitjana Riera
  • Sr. Aníbal Cebriá Pérez​
  • Sra. Flavia Andrea Filipetto Serra
  • Sra. Miriam Camps Galindo
  • Sra. Yaquelin Hernández Castillo

Secció de Dret Mercantil i Concursal

President Sr. José-Antonio Jiménez González

  • Sr. José-Luis Martínez Vallès
  • Sr. Francesc Fuster Amades
  • Sra. Maria Tellaeche Herranz
  • Sr. Emilio Carrasco González
  • Sr. Jordi Fonts Rodon
  • Sra. Pilar Hernández Martínez
  • Sra. Maria Àngels Montañola Chancho
  • Sra. Maria Lobo Gomila​
  • Sr. Felipe Salvador Serrano Pérez

Secció de Dret d'Estrangeria

Presidenta Sra. Maite Jiménez González

  • Sr. Albert Martí Bargalló
  • Sra. África Cruz Jiménez
  • Sra. Susanna Duran Casanova
  • Sra. Susana Morales Encuentra
  • Sra. Ana Pacheco Rodríguez
  • Sra. Estela Martín Urbano
  • Sra. Margareth Martínez Fernandes
  • Sra. María García Parla
  • Sra. Pilar Hernández Martínez
  • Sra. Núria Martí Puntos
  • Sra. Roxana Vanessa Yzusqui Ríos
  • Sra. Jennifer Macía Morilla
  • Sra. Diana Caridad Morejón Corrales​
  • Sra. Flavia Andrea Filipetto Serra
  • Sra. Miriam Camps Galindo
  • Sra. Yaquelin Hernández Castillo

Secció de Dret Financer i Tributari

President Sr. Ricardo Pérez Arrivi

  • Sra. Anna-Maria Casas Cerdà
  • Sra. Maria Tellaeche Herranz
  • Sr. Emilio Carrasco González
  • Sr. Jordi Fonts Rodon
  • Sra. Eva Alonso Rodrigo
  • Sra. María Del Carmen Esteban Espigo
  • Sra. Maria Àngels Montañola Chancho​

Secció de Dret Animal

President Sr. José Ferrándiz Macián

  • Sr. Óscar Cabrero Ramírez
  • Sra. Aurora Fornos Vilanova
  • Sra. Mónica Bobis Domínguez
  • Sra. Manuela Perea Arroyo
  • Sra. Pilar Alcazar Altamirano
  • Sra. Marta Reynals de Sola
  • Sra. Ana Pacheco Rodríguez
  • Sra. Estela Martín Urbano
  • Sra. Elisabet Reyes Blanco
  • Sra. Gemma Oliver Mas
  • Sra. Aina Paredes Serrano
  • Sra. Elisabeth Vallès Rovira
  • Sra. Núria Martí Puntos
  • Sr. Ignacio de la Calzada González
  • Sra. Marina Llauradó Pérez
  • Sra. Marina Cañadó Calderón
  • Sr. Álvaro Rincón Millán

Secció de Dret a la Segona Oportunitat

Presidents Sr. Jaime Campá Gracia i Sr. Lluís Badia Chancho

  • Sr. Juan-Carlos Largo de Celis
  • Sr. José-Antonio Jiménez González
  • Sr. Josep Singla Sangra
  • Sr. Manuel Ramón Fuentes
  • Sr. José-Luis Martínez Vallès
  • Sra. Teresa Rosell i Gairoles
  • Sr. Miguel-Ángel Menor Pérez
  • Sr. José-Luis Martín García
  • Sr. Francesc Fuster Amades
  • Sra. Judit Gay Sorrius
  • Sr. Federico Adán Domènech
  • Sra. María José Bertomeu Bertomeu
  • Sr. Nil Hierro Abad
  • Sr. Juan Agüero Fuentes
  • Sr. Héctor Álvarez Cervelló
  • Sra. Maica Cabello Laballós
  • Sra. Susanna Duran Casanova
  • Sra. Mónica Sánchez Blasco
  • Sr. Jose Alfonso Pareja Canovas
  • Sra. Estela Martín Urbano
  • Sr. Jordi Fonts Rodon
  • Sra. Núria Viso Campanyà
  • Sr. Antoliano Lahiguera Lahiguera
  • Sra. Marta Giné Miró
  • Sra. Rosa María Rivas Carrasco
  • Sra. Montserrat Aumatell i Arnau
  • Sra. Glòria Rovira Monllor
  • Sra. Marina Cañadó Calderón
  • Sra. Maria Àngels Montañola Chancho
  • Sra. Lorena Miranda Cano
  • Sra. Maria Lobo Gomila
  • Sra. Anamaria Cristina Griga
  • Sr. Antonio Romero Nieto

Secció de Dret Marítim

President Sr. Felipe Salvador Serrano Pérez

  • Sr. Augusto Vallve Navarro
  • Sr. José-Antonio Jiménez González
  • Sr. Ricard Montagut Prats
  • Sr. Josep-Lluis Díez Besora
  • Sr. Luis-Felipe Rey Cabieses
  • Sra. Gemma Oliver Mas
  • Sra. Aníbal Cebriá Pérez

Secció de Dret Bancari

President Sr. Joan-Andreu Reverter Garriga

  • Sr. José-Antonio Jiménez González
  • Sra. María-Eugenia Marí Ruiz
  • Sra. Anna-Maria Casas Cerdà
  • Sra. Esther López Noriega
  • Sr. Francesc Fuster Amades
  • Sra. Judit Gay Sorrius
  • Sr. Jordi Prat Altarriba
  • Sra. Regina Jové Martínez
  • Sra. Marta Virgili Rabinad
  • Sra. Irma Roldán Mazana
  • Sr. Eduard Sarret Bescòs
  • Sra. Maria Tellaeche Herranz
  • Sra. Verónica Belén Recio
  • Sr. Òscar Busquets Obré
  • Sra. Manuela Perea Arroyo
  • Sra. Laura Velasco Marseñach
  • Sra. Susanna Duran Casanova
  • Sra. Ana Pacheco Rodríguez
  • Sr. Emilio Carrasco González
  • Sr. Joaquim Fibla Valls
  • Sr. Tomàs Serra Albiol
  • Sr. Jose Alfonso Pareja Canovas
  • Sra. María García Parla
  • Sra. Rosa María Rivas Carrasco
  • Sra. Pilar Hernández Martínez
  • Sr. David Suárez Reyes
  • Sr. Rafel Jané Ballester
  • Sra. Anahí Montserrat Rodríguez Crivillé
  • Sra. Lorena Miranda Cano
  • Sra. Maria Lobo Gomila
  • Sra. Paula Álvarez Abrio
  • Sr. Aníbal Cebriá Pérez

Secció d'Arrendaments i Propietat Horitzontal

Presidents Sr. Leandro Riquelme Ferré i Sr. Lorenzo Santos Núñez

  • Sr. José María Langelaan Muñoz
  • Sr. José Félix Gállego Uguet
  • Sra. Irma Roldán Mazana
  • Sra. Montserrat Salort Cañellas
  • Sra. Yolanda Martínez Zambrano
  • Sr. Pedro Tomás Lucena Belmonte
  • Sra. Marta María Pastor Llácer
  • Sr. Jordi Fonts Rodon
  • Sra. Alba Santiago Mancebo
  • Sra. Núria Martí Puntos
  • Sr. Rafel Jané Ballester
  • Sra. María López Lara
  • Sra. Mireia Casamitjana Riera
  • Sr. Aníbal Cebriá Pérez

Secció de Compliance Penal

Presidenta Sra. Haidé Costa Villaró

  • Sr. Augusto Vallve Navarro
  • Sr. Josep Maria Estil·les Farré
  • Sr. Òscar Busquets Obré
  • Sr. Jordi Fonts Rodon
  • Sra. Salvadora Ricomà Giné
  • Sra. María Reyes Espejo Arroyo
  • Sra. Claudia Masdeu Almagro
  • Sra. María Del Pilar González Mateo
  • Sra. Lorena Miranda Cano
  • Sra. Maria Lobo Gomila
  • Sra. Paula Álvarez Abrio

Secció de Dret Civil Processal

President Sr. Federico Adán Domènech

  • Sr. José María Langelaan Muñoz
  • Sra. Rocío de Mantaras Macián
Il·lustre Col·legi d’Advocats de Tarragona © Copyright 2015. Reservats tots els drets.
  • Tecnologies
  • Disseny Pàgines Web Tarragona

Avís cookies

Per poder millorar els nostres serveis, utilitzem cookies de tercers per recollir informació estadística. Si contínua navegant considerem que accepta la seva utilització. Més informació aquí..